بلاگ

تاریخچه دفتر مدیریت پروژه PMO
سازمان ها عموما دفتر مدیریت پروژه یا همان PMO را به منظور بهبود مراحل اجرایی پروژه ها افتتاح می کنند تا در شرایط سخت و پرفشار بهترین عملکرد را داشته باشند. PMO به سازمان ها و شرکت ها کمک می کند تا پروژه های خود را به موقع و با بودجه از قبل تعیین شده تحویل دهند. اما دفتر مدیریت پروژه قرار نیست راهکاری جادویی برای تمامی چالش های پروژه باشد. طبق گزارش انجمن PMI ، در سال 2016 مشخص شد که تنها 53% از پروژه ها با بودجه در تخصیص داده شده به اتمام می رسند و همچنین فقط 49% از آن ها به موقع تحویل داده می شوند. درحالی که 16% از پروژه های سازمان ها درکل شکست می خورند. پس چرا بعضی از PMO ها بازگشت سرمایه دارند و باقی خیر؟ برای پاسخ به این سوال، در این بخش به بررسی تاریخچه و اهداف دفتر مدیریت پروژه و ریشه آن می پردازیم.
ادامه
مایکروسافت شیرپوینت به عنوان برترین CMS در انجمن گارتنر MQ انتخاب شد.
شیرپوینت مکانی برای ذخیره محتوای دیجیتال مانند پیج ها، سایت ها، صفحات، ویدئو ها، تصاویر و محتوا و درعین حال اسناد سنتی است. این پلتفورم چیزی فراتر از ذخیره محتوای تک بعدی معمولی است. شیرپوینت همچنان که استفاده از برنامه را آسان می کند، مدیریت محتوا روی هر ابزاری،برای هر کاربر و در هر مکانی را نیز آسان می کند. این خلاقیت در نحوه ذخیره محتوا، امنیت بالای حفظ اطلاعات درون سازمانی و نحوه انتشار داده در آخرین ورژن شیرپوینت و وان درایو افزایش یافته است. بیش از 300 هزار سازمان در حال حاظر در دنیا از شیرپوینت استفاده می کنند که این رقم 85 درصد از شرکت های لیست Fortune 500 را شامل می شود. لیستی که هر ساله 500 کمپانی برتر آمریکا را معرفی می کند. کاربران فعال شیرپوینت بیش از 90 درصد افزایش داشته اند و میزان ذخیره اطلاعات و داده های آنلاین در این پلتفرم نسبت به سال گذشته 250 درصد افزایش یافته است.
ادامه
EPM مدیریت پروژه منابع سازمانی با سامیکس
راهکار مدیریت پروژه سازمانی EPM سامیکس با استفاده از متدولوژی مدیریت پروژه و پورتفولیوی مایکروسافت Microsoft PPM و با بهره گیری از استاندارد و فرم های تعریف شده PMBOKراهکاری جامع، قدرتمند، و انعطاف پذیر برای مدیریت پروژه سازمانی ارائه می دهد.
ادامه
چرا باید پراجکت سرور ورژن 2016 را انتخاب کنیم؟
پراجکت سرور 2016 ویژگی های جدید و مفیدی ارائه می کند که شامل تغییرات در پراجکت پروفشنال و دیگر بخش های پلتفرم می شود. این آپدیت، بعضی نیازهای اساسی کاربران را برآورده کرده است: مدیریت منابع سازمان و برنامه ریزی بر اساس ظرفیت منابع از جمله این نیازهاست. همچنین ظرفیت این موارد و نحوه کار با آن ها آسان تر شده، برای مثال مدیریت منابع به تعامل منابع ارتقا یافته و تجربه بهتری از مدیریت هم زمان منابع سازمان برای ما ممکن می کند. در کنار فیچر به روز شده مدیریت منابع، تغییرات جدید دیگری نیز برای نتیجه بخش تر بودن پلتفرم ایجاد شده است. مانند تایم لاین های به روز شده، فیچر جدید Tell Me و پشتیبانی کامل آفیس و فیچرهای آن.
ادامه
پنج راه برای مدیریت بهتر اسناد در شیرپوینت
1. نحوه مدیریت اسناد را در شیرپوینت به سبک سازمان خود تغییر دهید. 2. کتابخانه های مختلف با پنل دسترسی متفاوت ایجاد کنید تا از امنیت اسناد خود مطمئن شوید. 3. برای هر سند متاتگ مشخص تعریف کنید و اسناد را سریع تر پیدا کنید. 4. هر سند را پس از مطالعه تیک بزنید تا دوباره آن را مرور نکنید. 5. روی اسناد خود کنترل داشته باشید و بدانید که چه کسی سند شما را مشاهده ویرایش و یا حذف کرده است.
ادامه
راه حلی برای مدیریت مستندات فروش و خدمات در Dynamics CRM
از جمله سوالات پرتکرار بسیاری از سازمان ها پیش از راه اندازی راهکار Dynamics CRM این است که آیا نرم افزار CRM مایکروسافت امکان نگهداری مستندات را فراهم می کند؟ آیا این پلتفرم برای نگهداری مستندات مناسب است؟ دراین مطلب ضمن پاسخ به این سوالات، راهکار بهینه آرشیو مستندات فروش و خدمات سازمان را ، در حین استفاده از Dynamics CRM ذکر خواهیم کرد.
ادامه
ویژگی های جدید مایکروسافت پراجکت سرور 2016
دو ویژگی جدید Project Server 2016 قابلیت مدیریت منابع از طریق گردش کار و نمایش چندین Timeline در یک نما می باشد.
ادامه
استراتژی های انتخاب و پیاده سازی نرم افزارهای سازمانی
هنگامی که سازمان با یک نیازمندی نرم افزاری رو به روست استراتژی انتخاب نرم افزار چیست؟ آیا باید به دنبال بهترین نرم افزار موجود متناسب با نیاز فعلی بود و یا پارامترهای دیگری مثل یکپارچگی با سایر سیستم های موجود حائز اهمیت است؟ آینده نگری جهت انتخاب نرم افزار تا چه حد باید ملاک تصمیم گیری باشد؟ در این جا به بررسی این موضوع و استراتژی های تصمیم گیری، مشکلات و مزایای هریک پرداخته خواهد شد.
ادامه
چرا مایکروسافت داینامیکس نویژن، ERPای برای همه ی کسب و کارها است؟
​مایکروسافت داینامیکس نویژن ERP ای است که تقریبا برای همه نوع کسب و کاری مناسب است. سرعت، انعطاف پذیری، کاربری آسان و امکانات ارتباطی آن قابلیت هایی هستند که یکی از بهترین نرم افزارهای ERP برای کسب و کارهای کوچک و متوسط را به بهترین شکل توصیف می کند. دلیلی که بطور کلی NAV نسبت به دیگر نرم افزارها ترجیح داده می شود این است که تقریبا همه ی صنایع و همه نوع کسب و کار را در زمینه های مالی، بودجه ریزی، فروش، خرید، کنترل موجودی، مدیریت پروژه، منابع انسانی، خدمات، ساخت و تولید، هوش تجاری و غیره پوشش می دهد. همچنین انواع مقررات قانونی را پوشش می دهد.
ادامه
Dynamics CRM در یک نگاه (اینفوگرافیک)
​ نرم افزار Microsoft Dynamics CR​M یک راهکار قدرتمند جهت مدیریت فرایندهای فروش، بازاریابی، خدمات پس از فروش و مدیریت وظایف حول این فرایندهاست . به علاوه Dynamics CRM یک پلتفرم منعطف جهت توسعه و سفارشی‌سازی به جهت تأمین نیازمندی‌های سازمان‌های مختلف با کسب و کارهای مختلف است. در این مقاله به طور خلاصه آنچه که Dynamics CRM در اختیارتان قرار می دهد را به شکل اینفوگرافیک مشاهده می کنید.
ادامه
مارا دنبال کنید

 ویرایشگر محتوا

​​